Welcome Shamrock Fans
The Salmon River Athletic Hall of Fame will honor this years inductees
on Saturday May 31st, 2014 starting at 3pm at the Brass Horse Banquet
Hall.  Please attend and help us celebrate the accomplishments of the
following recipients:

1982-1983 Hockey Team
1993 Swim Team
Dick McLean
Mike Thompson
Frank Chatland
Irv MacLaren
Phillip Leroux
Sandy Cook

Wall of Honor Recipients
Brady Mitchell
Jarid Gray
Jaiden Mitchell
_____________________________________________________________________________________________________

Athletes of the Month
Sponsored by
Twin Leaf Akwesasne & Ft. Covington


September 2013
Zach Smith - Soccer
Kelby Mitchell (missing) - Soccer
Pictured with Shamrock HOF Board Member Marc Plante



















October 2013
Justin Bigness - Soccer
Lauren Martin - Swimming
Pictured with Shamrock HOF Board Member Tim Gray



















November 2013
Josh Hynes- Soccer
Jaiden Mitchell - Soccer
Pictured with Shamrock HOF Secretary Pete Ghostlaw



















December 2013
Nate Smoke- Hockey
Nidia De Armayero - Hockey
Pictured with Shamrock HOF Board Member Mike Sisto



















January 2014
Antoine Domino- Basketball
Melanie Taylor - Cheerleading Squad
Pictured with Shamrock HOF President Bill Plante



















February 2014
Sean David - Hockey
Becca Leroux - Hockey
Pictured with Shamrock HOF Board Member Jarid Gray



















March 2014
Jordan Bigness - Track & Field
Tiara Cook - Track & Field
Pictured with Shamrock HOF Vice President Mike Manson



















April 2014
Kyle Lewis - Lacrosse
Kyra Thompson - Lacrosse
Pictured with Shamrock HOF Board Member Jim Barnes



















May 2014
Zach Smith - Baseball
Brittany Brooks - Softball
Pictured with Shamrock HOF President Bill Plante



















June 2014
Kason Tarbell - Lacrosse
Morgan Thompson (missing) - Lacrosse
Pictured with Shamrock HOF Board Member Jim Barnes

Constitution
Nomination Form
Current Donors
Hall of Fame Members
Ceremony Pictures
Athlete of the Month
Contact Us
Counter
Board Members:
   
Gerald Ghostlaw
Ruth Ghostlaw
Mike Sisto
Tim Gray
Tommy Smith
Marc Plante  
Bryan Lewis
Olivia Cook
Joe Binion
Jim Barnes
Jarid Gray
Officers:
 
President:
Vice President:
Treasurer:
Secretary:
Bill Plante
Mike Manson
Gerry Rufa
Pete Ghostlaw